Superpuchar Katalonii: Zwycięstwo Barcelony po karnych

FC Barcelona wygrała Superpuchar Katalonii, pokonując po rzutach karnych Espanyol Barcelona 4-2. W regulaminowym czasie był remis 1-1. Luis Enrique zaskoczył kibiców wystawiając w pierwszej połowie mocny skład, zmiennicy pojawili się w dopiero w drugiej połowie. Z dobrej strony ponownie pokazał się Luis Suarez, który zaliczył kolejną asystę. Gola strzelił Gerard Pique. Espanyol odpowiedział fantastycznym golem z rzutu wolnego Arbilli. Druga połowa nie przyniosła rozstrzygnięcia i o losach tytułu zadecydowały karne. Tu lepiej strzelali piłkarze Barcelony, którzy zdobyli 10 Superpuchar Katalonii.

FC Barcelona - Espanyol Barcelona 1:1 (1:0)
1:0 - Pique 15'
1:1 - Arbilla 51'

Składy:

Espanyol Barcelona: Pau - Arbilla, Raul Rodriguez, Eric, Clerc (46' Jordan) - Mattioni (46' Duarte), Salva Sevilla (46' Victor Sanchez), Alex, Victor Alvarez (46' Abraham), Pol Llonch (46' Luque) - Jairo (83' Hector Rodriguez).

FC Barcelona: Masip - Adriano (73' Grimaldo), Pique (46' Ie), Bartra, Alba (46' Montoya) - Samper (76' Halilović), Sergi Roberto (61' Xavi), Rafinha (61' Rakitić) - Pedro (46' Adama), Munir, Suarez (46' Sandro).